Voor mij is mijmeren een waardevol stilstaan. Mijmeren is tegengesteld aan een hectisch leven. Na een drukke december maand is de overstap maken naar tijd voor jezelf vrijmaken enorm waardevol. Balans zoeken tussen beweging en rust, bijkomen van de hectiek van 2024.
Hoe kijk jij terug op de gebeurtenissen van het afgelopen jaar, herken je hoogte- en dieptepunten, spannende of uitdagende situaties die je hebt meegemaakt? Heb je naast de moeilijkheden je aandacht ook gericht op de lessen die je eruit getrokken hebt?
In de momenten van onzekerheid, spanning of verandering groei ontdekken. De waardering voelen over jouw vooruitgang die je hebt geboekt.
In de kern gaat het om evenwicht, het midden, een plek waar je rust en duidelijkheid kunt vinden, waar je zicht hebt op het geheel. Vanuit het midden niet te hard oordelen over jezelf en ook niet te licht over je behaalde successen. Met een open blik het nieuwe jaar in gaan wetende dat je sterker en wijzer kunt worden door zowel de mooie als de minder mooie momenten. Terugkeren naar de kern als stabiel centrum waar je kracht en richting kunt vinden, mijmeren helpt hierbij.
Een mooie aanzet en voornemen om eens vaker te mijmeren. Tijdens een wandeling, muziek luisteren of in stilte zitten en je gedachten de vrije loop laten. Mijmeren als waardevolle mediatechniek, het plezierig genieten van de verhalen die ‘vanzelf’ opborrelen uit het onbewuste (ervaringen uit het verleden, dromen over de toekomst) zonder de invloed van ‘het moeten’. Rustig en ongedwongen nadenken, het laten stromen van gedachten zonder richting of haast.
In China wordt mijmeren wel de muziek van de ziel genoemd.
Wat moet je er voor doen?
Allereerst goed om te weten dat jij er niet over gaat, mijmer wordt aan zichzelf overgelaten. Je kunt alleen wat omstandigheden scheppen en tijd vrij maken maar dan moet je het verder wel overgeven. Er zijn dus geen regels of instructies, de mijmer kiest zelf zijn onderwerp en hangt af van je stemming. Concreet betekent het dat je het proces van het spontaan opkomen van indrukken over je heen moet laten komen. Laat de beelden voor je geestesoog verschijnen, laat ze even voor wat ze zijn, waarna ze weer mogen wegzakken in de vergetelheid.
Ik wens je veel mooie mijmer-momenten toe voor het einde- en nieuwe jaar.
”Dat is verlangen: wonen in de golven en geen verblijfplaats hebben in de tijd”
Rainer Maria Rilke